20 کتاب برتر یادگیری زبان انگلیسی

اگر هم زبان مادری و هم غیر بومی را در نظر بگیرید، انگلیسی رایج ترین زبان در جهان است. تسلط به زبان انگلیسی می‌تواند در را برای برنامه‌های تحصیلی و مشاغل در سراسر جهان باز کند، به همین دلیل است که ما این مقاله را با موضوع معرفی 20 کتاب برتر یادگیری زبان انگلیسی برای علاقه‌مندان آماده کرده‌ایم. در این مقاله، منابع شگفت انگیزی برای کمک به سفر یادگیری خود خواهید یافت.

1. Practical English Usage, 4th edition by Michael Swan

بهترین انتخاب ما برای کتاب‌های یادگیری انگلیسی، پرفروش‌ترین کتاب کاربرد عملی انگلیسی است که بیش از 2 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است. این کتاب به دو بخش ساده تقسیم شده است: یکی در مورد گرامر و دیگری در مورد واژگان. شما همچنین به 87 تست تشخیصی آنلاین دسترسی دارید. این کتاب بر توضیحات سرراست برای سوالات و اشتباهات رایج گرامری تاکید دارد.

2. English for Everyone: Level 1 Course Book – Beginner English by DK

English for Everyone: Level 1 Course Book منبعی عالی برای زبان آموزان مبتدی ESL یا مدرسان ESL است. این کتاب مقدمه‌ای جامع به زبان انگلیسی است و شامل ضبط‌های صوتی، فلش کارت‌های بصری و ایده‌هایی برای شخصی سازی تجربه یادگیری شماست. این قالب به راحتی قابل پیروی است و برای هر دو تنظیمات خودآموز و ESL مناسب است.

3. English Grammar in Use, 5th Edition by Raymond Murphy

گرامر انگلیسی در استفاده ریموند مورفی برای زبان آموزان متوسط انگلیسی (سطح B1-B2) که خواهان راهنمای عملی برای سطح مناسب گرامر هستند، طراحی شده است. این کتاب شامل سوالات تمرینی زیادی به همراه پاسخ با توضیحات واضح است، بنابراین می‌توانید از آن به عنوان راهنمای خودآموز یا در محیط کلاس استفاده کنید.

4. English Made Easy, Volume One by Jonathan Crichton and Pieter Koster

به‌عنوان چهارمین کتاب معرفی شده از 20 کتاب برتر یادگیری زبان انگلیسی، کتاب English Made Easy, Volume One یک رویکرد جدید برای یادگیری ESL ارائه می‌دهد که بر تصاویر متمرکز است. اگر ترجیح می‌دهید تصاویر، نمودارها و نمایش‌های بصری چیزهایی را که یاد می‌گیرید ببینید، این کتاب می‌تواند مناسب باشد. این کتاب شامل 20 واحد است که به پنج گروه تقسیم می‌شوند و عمدتاً بر روی واژگان، عبارات و تلفظ تمرکز دارند.

5. Essential English Grammar by Raymond Murphy

Essential English Grammar پیش درآمدی برای English Grammar in Use است. این کتاب بر روی دانشجویان انگلیسی سطح ابتدایی (سطح A2-B1) تمرکز دارد و رویکردی گام به گام برای یادگیری گرامر انگلیسی ارائه می‌دهد. این کتاب پر از پرسش و پاسخ همراه با توضیحات است، بنابراین می‌توانید به صورت مستقل یا به عنوان بخشی از یک دوره از آن استفاده کنید.

6. High School English Grammar and Composition by H. Martin and P. C. Wren

گرامر و ترکیب انگلیسی دبیرستان مارتین و رن یک راهنمای جامع برای دستور زبان انگلیسی نه تنها برای دانش‌آموزان ESL، بلکه برای هرکسی است که در تلاش برای درک اصول و قواعد و قوانین دستور زبان انگلیسی است. این کتاب یک راهنمای مرجع در دسترس است که با تمرینات و پاسخ همراه با توضیحات کامل شده است.

7. Practice Makes Perfect: English Conversation, Premium Third Edition by Jean Yates

کتاب Practice Makes Perfect: English Conversation می‌تواند به شما در ایجاد مهارت‌ها و اعتماد به نفس مورد نیاز برای انجام مکالمات به زبان انگلیسی کمک کند. در طول مسیر، گرامر، نحو و تلفظ را همانطور که به موقعیت‌های دنیای واقعی مرتبط می‌شوند، یاد خواهید گرفت. همچنین به ضبط‌های صوتی تمام دیالوگ‌های کتاب دسترسی خواهید داشت.

8. 102 Simple English Conversation Dialogues For Beginners in American English by Jackie Bolen

102 گفتگوی ساده مکالمه انگلیسی جکی بولن برای مبتدیان در انگلیسی آمریکایی یک گزینه عالی است؛ اگر می‌خواهید کلمات، عبارات، اصطلاحات و عباراتی را که افراد بومی از آن‌ها استفاده می‌کنند یاد بگیرید. داشتن این دانش به شما کمک می‌کند انگلیسی را روان‌تر صحبت کنید. هر دیالوگ در کتاب دارای یک تمرین تمرینی همراه است که به شما کمک می‌کند آنچه را که یاد می‌گیرید پیاده سازی کنید.

9. 30 Days to a More Powerful Vocabulary by Wilfred Funk and Norman Lewis

30 روز تا یک واژگان قدرتمندتر یک رویکرد هدفمند و کارآمد برای گسترش دایره لغات شما ارائه می‌دهد. در پانزده دقیقه در روز، می‌توانید کلمات جدید و معنای واقعی کلماتی را که قبلاً شنیده‌اید، یاد بگیرید – کلماتی که ممکن است اشتباه استفاده شده باشند. چه یک زبان آموز ESL، چه دانش آموز دبیرستانی یا کالج یا یک حرفه‌ای باشید، این کتاب می‌تواند به تقویت و اصلاح واژگان شما کمک کند.

10. 505 Business English Idioms and Phrasal Verbs by Clare Whitmell

505 اصطلاحات انگلیسی تجاری و افعال عبارتی برای حرفه‌ای‌های تجاری طراحی شده است که می‌خواهند تسلط خود را بر زبان انگلیسی تجاری تقویت کنند و یاد بگیرند که مانند انگلیسی زبانان مادری صحبت کنند. بخشی از آنچه که انگلیسی زبانان بومی را از غیر بومی انگلیسی جدا می‌کند، دانش اصطلاحات است و این کتاب سعی دارد این شکاف را برطرف کند.

11. 99 Ways to Speak Better English Today by Clare Whitmell

99 روش برای صحبت کردن بهتر انگلیسی امروز یک راهنمای بسیار کاربردی برای صحبت کردن به زبان انگلیسی بیشتر شبیه به یک زبان مادری است. این کتاب به شما می‌آموزد که چگونه زبان مادری را راحت‌تر درک کنید، چگونه مکالمه را ادامه دهید، چگونه ایمیل‌های بهتری بنویسید، و چگونه از تله‌های دستور زبان رایج اجتناب کنید.

12. A Student’s Introduction to English Grammar by Rodney Huddleston and Geoffrey K. Pullum

هادلستون و پولوم، مقدمه دانشجویی به گرامر انگلیسی، یک کتاب درسی گرامر برای دانشجویان کارشناسی است. این برنامه برای دانشجویانی طراحی شده است که پیشینه کمی در گرامر یا زبان شناسی دارند و توضیحات منظمی از قوانین و قراردادهای دستور زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. این کتاب مدرن، خواندنی است و شامل تمرین‌ها و منابع آنلاین متعددی است.

13. An A-Z of English Grammar and Usage, 2nd Edition by Geoffrey N. Leech, Benita Cruickshank, and Roz Ivanic

A-Z of English Grammar and Usage که در قالب دیکشنری مانند نوشته شده است یکی دیگر از 20 کتاب برتر یادگیری زبان انگلیسی است که درواقع یک کتاب مرجع دستور زبان انگلیسی جامع و در عین حال قابل دسترس برای دانش آموزان و معلمان انگلیسی است. فرمت یافتن دقیق آنچه به دنبال آن هستید را آسان می‌کند و ماهیت جامع کتاب آن را به منبعی کلیدی برای دانش آموزان و معلمان پیشرفته تبدیل می‌کند.

14. Advanced Grammar by Diane Hall and Mark Foley

Advanced Grammar یک کتاب مرجع و کتاب کار است که برای زبان آموزان پیشرفته انگلیسی، به ویژه کسانی که برای شرکت در آزمون‌های Cambridge ESOL، CAE و/یا CPE آماده می‌شوند، طراحی شده است. این کتاب شامل تست‌های تشخیصی است که به شما نشان می‌دهد روی چه چیزهایی باید کار کنید، و سوالات تمرینی گنجانده شده شبیه سوالاتی است که در CAE و CPE با آن‌ها مواجه خواهید شد.

15. All About Words: An Adult Approach to Vocabulary Building by Maxwell Nurnberg and Morris Rosenblum

کتاب همه چیز درباره کلمات مکسول نورنبرگ و موریس روزنبلوم: رویکرد بزرگسالان به ایجاد واژگان چارچوبی ارزشمند برای بزرگسالانی که می‌خواهند دایره لغات خود را گسترش دهند و بهبود بخشند، فراهم می‌کند. این کتاب به ویژه برای دانشجویانی که برای شرکت در آزمون‌های پذیرش فارغ التحصیلی مانند GRE، GMAT یا LSAT آماده می‌شوند مفید است. اگرچه این کتاب 35 سال پیش منتشر شد، اما بینش آن همیشه سبز است.

16. Business Writing Essentials: How to Write Letters, Reports and Emails by Clare Whitmell

ملزومات نوشتن کسب و کار: نحوه نوشتن نامه، گزارش و ایمیل یک راهنمای بسیار کاربردی برای نوشتن اسنادی است که معمولاً در دنیای تجارت یافت می‌شود. این کتاب شامل الگوهایی برای رایج‌ترین موقعیت‌های تجاری است. رهنمودهایی برای گرامر، سبک و چیدمان؛ و نکاتی در مورد زدن لحن مناسب. الگوها همه چیز را از رزرو اتاق هتل گرفته تا درخواست توضیح را پوشش می‌دهند.

17. Cambridge Global English Learner’s Book 1 by Elly Schottman and Caroline Linse

کتاب Cambridge Global English Learner’s Book 1 نیز به‌عنوان یکی دیگر از 20 کتاب برتر یادگیری زبان انگلیسی یک منبع کلاس درس است که برای کودکان دبستانی و متوسطه اول طراحی شده است. این کتاب مملو از آهنگ‌ها، داستان‌ها، برچسب‌ها، پروژه‌های گروهی و سایر فعالیت‌هایی است که دانش‌آموزان جوان را درگیر و هیجان‌زده می‌کند. اغلب به عنوان بخشی از برنامه درسی انگلیسی کمبریج در مدارس بین المللی استفاده می‌شود.

18. English Collocations in Use Intermediate Book with Answers by Michael McCarthy and Felicity O’Dell

English Collocations in Use ابزارهایی را برای دانش آموزان سطح متوسط (سطح B1-B2) برای بهبود تسلط و سهولت صحبت کردن به زبان انگلیسی فراهم می‌کند. ترکیب‌ها ترکیبی از کلماتی هستند که تمایل دارند با هم ظاهر شوند، مانند «توجه کن» و «حمام سریع». یادگیری collocations انگلیسی به شما کمک می‌کند بیشتر شبیه یک انگلیسی زبان مادری صحبت کنید.

19. English Grammar for Busy People – Everyday Grammar for Great Writing and Speaking by Clare Whitmell

گرامر انگلیسی برای افراد پرمشغله یکی دیگر از راهنماهای بسیار کاربردی کلر ویتمل برای زبان انگلیسی است. اگر در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید و زمان کافی برای بررسی توضیحات مفصل در مورد تاریخچه دستور زبان انگلیسی را ندارید، این کتاب برای شما مناسب است. توضیحات سریع و دقیق هستند.

20. English Grammar Rules 101: 10 Essential Rules to Improving Your Writing, Speaking and Literature Skills for Students and Beginners by Melony Jacobs

English Grammar Rules 101 یک دوره کوتاه در گرامر انگلیسی است که به شما این نوید را می‌دهد که در کمتر از یک هفته مطالعه تفاوت را در نوشتن و صحبت کردن خود مشاهده کنید. این کتاب به زبانی جذاب و مختصر نوشته شده است، این کتاب عالی برای مبتدیانی است که می‌خواهند ساختار و ویژگی‌های عجیب گرامر انگلیسی را به روشی قابل دسترس مطالعه کنند.

امیدواریم که مقاله 20 کتاب برتر یادگیری زبان انگلیسی برای افرادی که قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارند مفید بوده باشد.

جهت آشنایی با رشته‌های مربوط به زبان انگلیسی فاران مهر دانش برای امکان تحصیل بدون کنکور و به‌صورت کاملا مجازی و غیرحضوری اینجا کلیک نمایید.

 

منبع: https://www.intelligent.com/best-english-learning-books/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید